Loading...

Guardiola, “mbreti” i dekadës së fundit

ddd-5-650x358.jpg

Pep Guardiola një ditë më parë festoi titullin e parë në Premierligë me skuadrën e Manchester Cityt.

Për trajnerin spanjoll, ky ishte titulli i 23-të në dekadën e fundit.

Guardiola është trajneri me më së shumti tituj të fituar në dekadën e fundit, madje bindshëm para vendit të dytë.

Trajneri i Cityt ka lënë pas Laurent Blanc që numëron 15 tituj, dhe Jose Mourinhon me 13 tituj.

Lista e trajnerëve me më së shumti tituj në dekadën e fundit.

Komentet
Top