Loading...

Hitzfeld: Shaqiri shumë shpejt te një klub i madh

shaqa.jpg

Ottmar Hitzfeld ka bërë të ditur se Shaqiri do të transferohet te një klub të madh.

Ish-përzgjedhësi i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld ka befasuar duke deklaruar që kosovarin do ta shohim shumë shpejtë në një klub të madh.

“Ka treguar edhe një herë se është njeri i golave të veçantë. Goli ndaj Polonisë ishte klas botëror”, është shprehur Hitzfeld.

“Fillimisht duhet të stabilizohet te Stoke City për të luajtur rregullisht dhe më pas do të jetë pranë transferimit te një klub i madh”, shtoi ai.

Komentet

Leave a Reply

Top