Loading...

Horoskopi i dashurisë për vitin 2015

Horoskopi-Vjetor.jpg

Dashi: ata që kanë shenjën e dashit në muajin shkurt do t’i ndjekin problemet me dashurinë dhe do të kenë pengesa për ta fituar zemrën e personit që dashurojnë. Nga marsi deri në maj do ta kompnezojnë të gjithë kohën e humbur dhe do të kënaqen duke shijuar dashurinë. Ndjenja e optimizmit do t’i ndjekë deri në qershor, gusht dhe nëntor. Nëse jeni të martuar, gjysma e parë e vitit do t’ju kalojë në zënka dhe nervozë.

Demi: nëse jeni singëll, gjysma e parë e vitit do t’ju sjellë dashuri me dikënd që do të njoftoheni në punë. Muajtë më të mira për dashuri do të jenë prilli, qershori, korriku dhe shtatori, sepse atëherë një numër i madh i atyre që nuk janë në lidhje do t’i gjejnë gjysmat e tyre ideale. Ata që janë në lidhje do të kenë mundësinë të martohen. Kini kujdes gjatë tetorit dhe nëntorit sepse janë muaj të krizave në dashuri.

Binjakët: ndoshta do t’ju ndodhë ndonjë flirt në vendin e punës dhe që do të jetë shkas për bisedë tek kolegët, mirëpo do të dini se si ta ktheni të gjithë situatën në favorin tuaj. Gjysma e parë e vitit do të keni ndikim të fortë në Mars, i cili ka gjasa t’ua sjellë dashurinë e vërtetë në jetën tuaj, veçanërisht në mars, maj dhe qershor. Si dhe gjysma tjetër e vitit do të jetë e suksesshme për ju ku do t’i përforëconi lidhjet dhe martesën tuaj.

Gaforrja: në pjesën e parë të vitit do të keni zënka dhe nervosa në familje, mirëpo gjithçka do të qetësohet dhe do të nisni një fillim të ri. Lidhje të reja dashurie ka gjasa të ndodhin në muajin janar, shkurt, prill dhe qershor, ndërsa verën do ta mbani mend nga një avanturë e nxehtë në pushim. Disa prej juve do të njiheni me persona më të pjekur dhe më të moshuar të cilët do t’ju japin qetësi dhe stabilitet, posaçërisht në tetor dhe nëntor.

Luani: gjatë pjesës së parë të vitit egziston mundësia e një lidhjeje të fshehtë me dikë që veçse është në një lidhje tjetër, mirëpo shumë shpejt do të dilni nga kjo gjë. Fillime të reja të dashurisë mudn t’ju ndodhin në maj, mirëpo pjesa e dytë e vitit do të jetë më e bukura për juve atëherë kur fati i Jupiterit do të hyjë në shenjën tuaj. Gjatë muajit maj, gusht, shtator, nëntor dhe dhjetor ka gjasa të nisni një lidhje të përkryer.

Virgjëresha: në janar ose shkurt do t’ju ndodhë një dashuri e cila do t’ju lë pa frymë. Në maj dhe qershor do të keni mundësi të mira dashurie. Nëse jeni në lidhje, me partnerin do të kaloni shumë mirë. Gjatë pjesës së dytë të vitit egziston mundësia të jeni me ndonjë partner nga e shkuara, si dhen jë numër i madh i atyre që i përkasin kësaj shenje ka gjasa të nisin lidhje dashurie me dikë që veçse është në lidhje.

Akrepi: do t’ju tërhjekin persona të pjekur dhe përgjegjës, gjatë muajve janar, shkurt, prill, korrik dhe gushtdo të keni gjasa të nisni dashuri të re. gjatë pjesës së dytë ka gjasa të flirtoni me ndonjë person me ndikim në punë. Fat në dashuri do të keni gjatë muajve dhtator dhe tetor.

Shqigjetari: i gjithë viti do të jetë i suksesshëm në dashuri. Ata që janë në lidhje ka gjasa të martohen, ndërsa ata që janë të martuar do të kalojnë shumëm irë me bashkëshortët e tyre. Gjatë muajve mars, maj, gusht ka gjasa të dashuroheni në ndonjë shok apo shoqe, ndërsa gjatë pjesës së dytë do të dashuroheni te dikush që do të njiheni në rrjete sociale.

Bricjapi: nëse jeni në lidhje, gjatë pjesës së parë të vitit ka gjasa të martoheni. Disa persona do të dashurohen tepër gjatë muajve janar ose shkurt, ndërsa gjasa për një romancë do të keni në prill, maj ose shtator.

Ujori: gjatë pjesës së parë të vitit do t’ju pëlqejnë personat e suksesshëm në profesion, përderisa mundësitë për flirt dhe lidhje të re do të paraqiten gjatë muajve mars, prill dhe qershor. Gjatë periudhës së verës do të paraqiten disa kriza në martesë, mirëpo gjithçka do të kthehet në vendin e vet në shtator dhe tetor.

Peshqit: mundësi më të mira për dashuri do të keni ne pjesën e parë të vitit. Dashuri e re mund t’ju ndodhë gjatë muajve janar, shkurt, prill apo maj. Në pjesën e dytë egziston mundësia të lidheni me ndonjë që do ta takoni në ndonjë event që ka të bëjë me punën që punoni. Muajtë e bukura për dashuri janë tetori, nëntori dhe dhjetori./Shqipmedia

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media