Loading...

Huawei Mate9 i ngjashëm me Galaxy Note 7

0-110.jpg

Huawei pritet të lëshoj telefonin e ri në javët e ardhshme. Modelet e reja te quajtura Huawei Mate 9 duken mjaft të ngjashme me Galaxy Note 7.

Karakteristika më e vecantë e cila pritet të përmbajë kjo pajisje është full HD. Mate 9 pritet të fuqizohet nga një procesor kirin 960 octacore me 6GB RAM si dhe 256 GB për internal storage, si dhe nje sistem Dual leica kamera me një rezolucion 20 megapiksel.

Huawei do të mbajë një event në 3 Nëntor në Mynih në të cilin do te promovoje Huawei Mate9.

Komentet
Top