Huawei prezanton modelin e ri – Honor 9

auto_m11497271638.jpg

Linja e telefonave Huawei Honor e ka zbuluar modelin më të ri të telefonit të saj në Kinë.

Honor 9 do të debutojë për shitje në tregun më të madh aziatik, duke filluar prej 16 qershorit për një çmim që është ekuivalent me 340 dollarë, duke vazhduar traditën e ofrimit të pajisjeve joshëse me një buxhet të përballueshëm.

Nuk ka shumë dallim mes Honori 9 nga paraardhësi i tij, sepse edhe ky model ofron një dizajn të ngjashëm me kommbinim mes metalit dhe xhamit. Ndryshimi kryesor është pozita e sensorit për gjurmë gishtash, i cili ndodhet tashmë në pjesën e përparme të telefonit.

Honor 9 përmban një ekran me 5.5-inç në ekran Full HD me DCI-P3 dhe qelq 2.5D të lakuar, ndërsa pajisja është mundësuar nga procesori Kirin 960 i kompanisë – ashtu si Mate 9 dhe P10.

Komentet
Top