Loading...

Icardi fillon negociatat për largimin nga Inter

icardiinter.jpg

Mauro Icardi ka nisur kontaktet me Manchester Unitedin për një transferimi të mundshëm në verë në Angli.

25-vjeçarin pëlqehet nga disa gjigantë evropianë, pas formës mbresëlënëse të treguar me Interin në Serie A. Me 27 gola deri tani në ligën elitare italiane, ai tregon se është me të vërtetë nëj bomber që nuk fal dhe jo mëkot ka përfunduar dhe në radarin e Chelseat, Realit dhe Bayernit gjithashtu.

Unitedi është mjaft i interesuar, është i gatshëm të paguajë dhe klauzolën e lirimit me vlerë 110 milionë euro.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media