Indi, ndotja e ajrit shkak i mbylljes së shkollave dhe 13 viktimave

thumbs_b_c_27fb78e45568b5301f564b6a6576c777.jpg

Për shkak të ndotjes së ajrit dhe smogut të dendur në kryeqytetin e Indisë, New Delhi, deri të dielën shkollat do të jenë të mbyllura, raporton Anadolu Agency (AA).

Mjegulla e dendur, e shkaktuar nga ndotja e ajrit, solli edhe deri te një numër i madh i aksidenteve të trafikut në të cilat pësuan për vdekje 13 persona.

Komentet
Loading...
Top