Loading...

Iniesta me rekord të ri, lojtari me më shumë trofe

1024X512_8_LLIGUES_MESSI_INIESTA_XAVI-ENG.v1463250286.jpg

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta ishte kapiten në ndeshjen ku skuadra e tij u shpall kampion për herë të dytë radhazi në La Liga.
Ai bashkë me Xavin kishin gjithsej 28 tituj në karrierë, por tani spanjolli ka bërë 29 duke u bërë lojtari me më shumë tituj në historinë e futbollit botëror.
Iniesta dhe Lionel Messi kanë fituar tetë tituj të kampionatit spanjoll.
Por, rekordin e titujve më shumë të fituar e ka legjenda e Real Madridit, Francisco Gento i cili ka fituar 12 kampionate me madrilenët.

Komentet

Leave a Reply

Top