Inter mer lojtar te ri

auto_Dalbert_of_Nice.0-780x4391502089113.jpg

Çdo gjë gati për transferimin e Dalbert te Interi.

Lojtari pritet të mbërrijë nga Nice sot (e hënë) në Milano për të bërë testet mjekësore dhe zyrtarizimi me zikaltrit pritet të ndodh të mërkurën.

Ky transferim pritet t’i kushtojë Interit 20 milionë euro, plus bonuse. Ndërsa lojtari parashikohet të fitojë 1,1 milionë euro në vit.

Mbrojtësi ka refuzuar Liverpoolin dhe Juventusin pasi te trajneri Luciano Spalletti i ka ofruar fanellën e titullarit.

Me shumë mundësi Dalber do të jetë blerja e fundit e Interit në fazën mbrojtëse për këtë verë

Komentet
Top