Loading...

Interi e lejon Shaqirin të falet

foto-14.jpg

Xherdan Shaqiri do t’i ketë të gjitha të drejtat tek Interi. Madje, atij i është lejuar që t’i kryejë të gjitha ritualet fetare dhe duket se kjo ishte njëra prej arsyeve të rëndësishme që ai iu bashkua skuadrës italiane.

Thuhet se drejtuesit e Interit i kanë premtuar 23 vjeçarit se nuk do ta pengojnë që ai të falet pesë herë në ditë, duke ia siguruar një kënd për falje brenda stadiumit, të cilën gjë, jo shumë skuadra e bëjnë në Itali, raporton Zëri.

Po ashtu, ai mund të shkojë të premteve në xhami për ta falur Xhumanë, por edhe ta agjërojë muajin e Ramazanit.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media