Loading...

Ivanoviç dënohet me 9 vjet burg për krime ndaj shqiptarëve

oliver-620x478.jpg

Këshilli Gjyqësor i EULEX-it me në krye me gjyqtaren Roxana Comsa, ka shpallur aktgjykimin ndaj liderit të SPD-së, Oliver Ivanoviç.

Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Dënimi i tij është shqiptuar që në leximin e parë.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media