Loading...

Ja për çfarë biseduan mbrëmë Trump dhe Erdogan

Screenshot_1-18.png

Trump dhe Erdogan biseduan në telefon Presidenti Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump.

Sipas një deklarate me shkrim nga presidenca e Turqisë mësohet se Erdogan këtë natë ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin amerikan Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Presidenca turke thekson se presidenti Erdoğan me presidentin Trump kanë shkëmbyer pikëpamjet rreth zhvillimeve të fundit në Siri.

Komentet
Top