Ja sa kerkon Tottenham per Danny Rose

auto_danny-rose-780x4391502435871.jpg

Tottenham Hotspur ia ka caktuar çmimin mbrojtësit anglez, Danny Rose.

Mbrojtësi i majtë anglez është duke u kërkuar me ngulm këtë afat kalimtar, teksa edhe vet ka shprehur dëshirë të largohet nga White Hart Lane.

Skuadrat më të interesuara për shërbimet e Rose janë pikërisht dy rivalë të Spursave në kampionat, Chelsea dhe Manchester Unitedi.

Sipas The Sun, Tottenhami ua ka bërë të qartë se kërkon të paktën 50 milionë funte për mbrojtësin e ri anglez.

Kujtojmë se Rose ishte njëri nga tre të ‘rebeluarit’ që kërkuan largimin, ku Kyle Walker u transferua te Manchester City, ndërsa Rose dhe Eric Dier ende janë tek Tottenham.

Komentet
Top