Loading...

James do ta ketë numrin 10 edhe te United

0-25.jpg

Colombia's James Rodriguez kicks the ball to score a penalty against the U.S. during the opening match of the Copa America Centenario at Levi's Stadium in Santa Clara, Calif., Friday, June 3, 2016. (ANSA/AP Photo/Jeff Chiu) [CopyrightNotice: Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu]

Manchester United e ka siguruar James Rodriguezin se do ta ketë numrin 10 edhe te klubi nga Old Trafford.

Sunday World shkruan se United tashmë ka marrëveshjen me yllin e Real Madridit.

James është pritur që të largohet nga Real Madridi pas mungesës së minutazhit dhe 25 vjeçari duket se është gjithnjë e më afër kampionatit anglez.

Yahoo Sport nga ana tjetër shton se klubi nga Old Trafford i ka premtuar kolumbianit numrin 10 në fanellë për sezonin e ardhshëm.

Marrëdhënia e afërt mes agjentit të Jamesit, Jorge Mendes dhe menaxherit të Unitedit, Jose Mourinho, që është një tjetër klient i tij, ka bërë që progresi në këto negociata të jetë i lartë dhe të gjitha palët tashmë kanë akordin verbal.

Teksa drejtuesit e Realit insistojnë se ende nuk ka marrëveshje me Unitedin për lojtarin, baza për një kalim të tij në Angli është vënë tash e sa kohë.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media