Loading...

Jo vetëm në hotele të shtrenjta, ja ku marrin shtëpi yjet – FOTO

0k-8.jpg

Nga Nju Hempshajër te Bette Davis, në Bahamas te Cruz e Bardem…

Yjet jo gjithmonë i kalojnë pushimet e tyre në hotele me 5 yje, por nganjëherë ata gëzojnë relaksim dhe privatësi edhe në një shtëpi pushimi. Ja kush janë 6 vendet, të përzgjedhura nga motori i kërkimit Holidu me rastin e Natës së Oscarit më 4 mars, në të cilin fitues të njohur të Oskarit ishin mysafirë.

Majorka, Spanjë

Mund të shijoni një panoramë ëndrrash me Halle Berry. Edhe aktorja amerikane Halle Berry ka qëndruar në këtë vilë luksoze me pamje spektakolare nga deti. Apartamenti ka disa tarraca ku mund ta lini mendjen tuaj të endet, por në rastet e motit të keq, më mirë të pushosh në kinema private, ose në zonën Ëellness, me pishinë dhe dhomë me diell, natyrisht të përfshira. Prona 400 m² mund të strehojë shumë mirë deri në 10 persona.

Bahamas, Shtetet e Bashkuara

Një vilë në Bahamas me një çmim të mirë 2.434 euro në natë, por e përsosur për rreth 10 njerëz. Miliarderët dhe yjet e Hollivudit si Penelope Cruz, Javier Bardem dhe Glenn Close kanë rënë tashmë në dashuri me këtë pronë të bukur. Dy vjet më parë, revista amerikane “Sports Illustrated” mori edhe foton e mbulimit për revistën e famshme “Sëimsuit issue”. Shërbimet përfshijnë jo vetëm një vend të privilegjuar me pamje mahnitëse nga deti, por edhe një motoskaf privat që mund të mbajë maksimumi dhjetë persona. Një kuzhinier privat mund të rezervohet për 600 euro.

Las Vegas, Shtetet e Bashkuara

Ishte kënaqësi për aktorin amerikan Nicolas Cage që të strehohej në këtë pronë qiellore gjatë xhirimeve të “Via da Las Vegas” (ai fitoi çmimin Oscar në vitin 1996 për aktorin më të mirë). Vila për 12 persona ka një sipërfaqe prej 370 m² dhe mund të marrë deri në dhjetë makina. Kjo panoramë ka edhe një kopsht të bukur me pemë shekullore.

New Hampshire, Shtetet E Bashkuara

Neë Hampshire është vendi ideal si në verë ashtu edhe në dimër, i njohur për liqenet e tij të bukura, pyjet dhe malet, duke përfshirë Malet e Bardha, ideale për ski. Bette Davis, fituesja e dy çmimeve Oscar si aktorja më e mirë “Paura d’amare” në vitin 1936 dhe “Figlia del vento” në vitin 1939, e kishte vlerësuar shumë këtë vend. Kjo strehë, e pajisur me vepra arti dhe antike, përcjell një bukuri të vërtetë dhe të veçantë për këdo që pushon aty.

Los Angeles, Shtetet e Bashkuara

Kjo oazë e fshehur në Los Anxhelos frymëzoi jo vetëm fituesin e çmimit Oscar Heath Ledger, por edhe David Arquette. Po, sepse kjo shtëpi pushimi ëndrrash ofron gjithçka që një yll kinemaje mund të dëshirojë: një vend i përsosur në qendër të qytetit, por edhe privatësi e plotë! Dhe kjo nuk është për t’u habitur, sepse prodhuesja gjermane e filmit dhe aktorja Birgit Stein, i njeh shumë mirë nevojat e miqve të saj; me dashuri dhe vëmendje ndaj detajeve, ka krijuar një ishull paqeje në mes të LA. Në brendësi të këtij gjenden elemente të pazakonta dhe origjinale, në stil maroken, të cilat ofrojnë një atmosferë shumë të veçantë. Kopshti i mbushur me bimë është një parajsë e vogël, e mbrojtur nga bota e jashtme, dhe në kabinën e jashtme ju gjithashtu mund të gëzoni momente relaksimi absolut. Mos humbisni dy Tiki-bar, në stilin e përsosur Haëaiian, sepse janë të përsosur për të ngritur dolli në qytetin e ëndrrave. Dhe qershia mbi tortë është numri i njerëzve që kjo pronë mund të marrë.

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Jo vetëm Orson Ëelles shkroi “Citizen Kane”, një nga veprat më të rëndësishme në historinë e kinemasë, në këtë vilë, por edhe Frank Sinatra dhe Barbra Streisand, dy fituesit e Oscar ishin mysafirë, po ashtu edhe David Boëie dhe Rita Hayëorth në këtë vilë të bukur. Për ata që dëshirojnë të bashkohen në listën prestigjioze të të pasurve dhe të famshmëve, në sajë të madhe të vaskës së nxhetë, pishinës dhe tarracës me pamje mahnitëse në Hollivud, thjesht mund të prenotojnë këtë vend mahnitës.

Komentet
Top