Juve rinis bisedimet me PSG-në

auto_Allegri-Pelatih-Anyar-Juventus1477172794.jpg

Juventusi është duke u përpjekur sërish ta transferojë Blaise Matuidin nga Paris Saint-Germaini, pasi është duke pasur probleme në arritjen e marrëveshjeve për Nemanja Matic dhe Emre Can.

Massimiliano Allegri dëshiron një mesfushor të rëndësishëm këtë verë, ndërsa francezi ka qenë opsioni i parë para disa muajsh.

Duke qenë se PSG kërkonte 40 milionë euro, Zonja e Vjetër tërhoqi interesimin dhe vendosi të kërkonte mesfushorë të tjerë.

Mirëpo, Sky Sport Italia njofton se Bianconerët e kanë rikthyer interesimin kah 30-vjeçari.

Kjo për faktin se Liverpooli nuk dëshiron ta lejojë largimin e Emre Can, ndërsa Matic i Chelseat është më afër Manchester Unitedit.

Juve ka kontaktuar me PSG-në dhe janë në negociata për arritjen e marrëveshjes për transferimin e Matuidit.

Komentet
Top