Kanye West ka 53 milionë dollarë borxh, kërkon ndihmën e Zuckerbergut

0-9.jpg

Reperi amerikan Kanye West, i cili disa ditë më parë lansoi albumin e tij të ri “The Life of Pablo”, ka thënë se ka borxh 53 milionë dollarë (47 milionë euro), transmeton Koha.net.

Përmes një postimi në Twitter ai ka kërkuar ndihmë nga themeluesi i Facebookut, Mark Zuckerberg, të cilit i ka kërkuar që “të investojë rreth 1 miliard dollarë për idetë e tij, pasi është artisti më mirë i gjatë, dhe më i miri në histori”, shkruan The Guardian.

Atij së fundmi i kishte ardhur një ofertë nga shqiptari Martin Shkreli për t’ia blerë të drejtat autoriale të albumit të tij të ri për 10 milionë dollarë.

Komentet
Loading...

Leave a Reply

Top