Loading...

Kjo është rroga e Shaqirit te Stoke

auto_Xherdan-Shaqiri-0141427385236.jpg

Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri pritet t’ia shoh hairin transferimit në Stoke City

Transferimi i Xherdan Shaqirit te Stoke City është vetëm çështje orësh. Ylli kosovar ka kryer testet mjekësore dhe ka arritur marrëveshje me klubin nga Premierliga.

Sipas tablodit zviceran Blick, Shaqiri do të nënshkruaj kontratë katërvjeçare dhe pritet të përfitoj 8 milion franga bruto (7 milion euro) te ekipi i ri, shkruan Gazeta Express.

Kurse, Stoke pritet t’i paguaj Interit 18 milion franga (16.5 milion euro). Kështu, klubit anglez Shaqiri do t’i kushtoj 50 milion franga (46 milion euro).

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media