Kjo është situata sot pas natës së “ferrit” mbrëmë në Tetovë

12642498_1163607230346828_6124244280910335712_n.jpg

Informatat më të reja flasin se asnjë nga të rinjtë e përfshirë në incident nuk kanë marrë lëndime serioze dhe se ka vetëm një të plagosur nga arma e zjarrit.

Shumica e të lënduarve janë nga rrahja, gjësendet e forta dhe pjesët e qelqit nga dritaret e thyera. Sipas dëshmive nga tereni, vetëm njëri nga të personat e përfshirë ka plagë nga plumbat, ndërsa të tjerët janë lënduar nga gjësendet tjera.
Policia ka arrestuar 40 vjecarin nga Tetova i cili ka gjuajtur me armë.

Gjatë ditës priten të dhënat e para zyrtare nga SPB-Tetovë.

Komentet
Top