Koalicioni LDK-AKR-Alternativa përsëritë: JO me PDK-në

fsergwg.jpg

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi me një komunikatë të përbashkët për media kanë përsëritur qëndrimin e tyre se në asnjë situatë nuk do futen në një qeveri që në përbëje të saj do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, njofton Klan Kosova. .

“Koalicioni përsërit qëndrimin e palëkundur se nuk do të jetë pjesë e asnjë qeverie, në të cilën është edhe PDK-ja”, thuhet në komunikatë.

“LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi theksojnë se koalicioni është unik në të gjitha qëndrimet. Koalicioni është pajtuar që kryetari i LDK-së ta përfaqësojë këtë koalicion”.

Komentet
Top