Koalicioni PAN dhe Vetëvendosje festuan zhurmshëm – VIDEO

80428F81-0BB1-4009-9227-0248238EBC73_w1023_r1_s.jpg

Dy festa në sheshet e Prishtinës, këngë e fishekzjarrë

Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma është mbledhur në Sheshin “Skënderbeu”në qendër të Prishtinës ku është proklamuar fitorja në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.


Aty është kumtuar se rezultati i premton këtij koalicioni formimin e qeverisë së re me në krye Ramush Haradinajn. Janë hedhur edhe fishekzjarrë.

Pak çaste më herët, ka festuar po në qendër të Prishtinës, në sheshin “Zahir Pajaziti” edhe Lëvizja Vetëvendosje.

Edhe aty, është thënë se Kosova do ta ketë kryeministrin e ri, dhe ai, sipas Vetëvendosjes do të jetë Albin Kurti.

Komentet
Top