Loading...

Kosova barazohet me Maqedoninë, bie Shqipëria në FIFA

auto_Kosova_20161478522372.jpg

Në renditjen më të re të FIFA-s, kombëtarja e Kosovës ngjitet për një pozicion, ndërsa Shqipëria bie për katër vende më poshtë! Në fakt, si Kosova si Shqipëria nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje qoftë zyrtare qoftë miqësore për gjatë këtyre muajve, të janarit, dhjetorit por edhe në fillim të shkurtit, por më shumë janë zhvilluar aktivitetet në Kupën e Afrikës dhe kjo ka bërë që të ketë edhe ndonjë lëvizje në renditjen e asociacionit m[ të lartë botëror të futbollit. Kosova ngjitet për një pozitë më lartë përkatësisht në vend të 165-të me 135 pikë sa ka edhe Maqedonia! Ndërkaq, Shqipëria renditet në vend të 55-të me 618 pikë. Argjentina vazhdon kryesimin me 1635 pikë, duke lënë pas Brazilin me 1529 pikë, Gjermania (1433), Kili (1386), Belgjika (1371), Franca (1313), Kolumbia (1304), Portugalia (1240), Uruguai (1195), Spanja (1168). Ndërkaq, Zvicra që ka gjashtë shqiptarë në petkun e saj, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi e Blerim Xhemaili, Shani Tarashaj, renditet në vend të 11-të me 1140 pikë. Anglia është në pozitën e 13-të me 1113 pikë, ndërsa Italia ngritët një vend më lartë, e 15-ta me 1087 sosh.

Komentet

0 thoughts on “Kosova barazohet me Maqedoninë, bie Shqipëria në FIFA”

 1. Snap says:

  Sllogani i BDI-se eshte U THA U BE …
  Po kan te drejte : Aksioni policor Monstra – U THA U BE Dimenzionet e flamurit u zvogeluan – U THA U BE Enciklopedia famkeqe ku shqiptaret quheshin njerez te malit – U THA U BE Vrasja e Harun Aliut me shoke – U THA U BE Rrahja e nxenesve shqiptar – U THA U BE Gjuha shqipe asnjeher nuk u zyrtarizua – U THA U BE Skopje 2014 me Car Dushanin – U THA U BE O Ali, o ju te BDI-se, kombin se deshtet, xhamise nuk ja dini rendin, ikni ne Beograd se atje e keni vendin.
  O-ju-te-bdi-se-kombin-se-deshtet-xhamise-nuk-ja-dini-rendin-ikni-ne-beograd-se-atje-e-keni-vendin

 2. neutral says:

  zotri ali ameti,ju keni te drejt mali nuk i trembet bresherit por mali pranon edhe cdo kafsh qe aty te gjej strehimin ju zotri ali ameti nuk keni vend as ne keto male shqiptare vendin e keni ne ruget e bullgarise si nje arush qe nuk ka mburjen,trimerin e thinjur e raskapitur me halken ne hund dhe luan e kercen ne lodren e gruevskit.
  ju ali ameti ju nuk jeni BURE,SHQIPTAR,TRIM,OSE KOMBETAR.
  ju jeni si qent e ruges se rumanise juve edhe pak dot ju “ngaresin” ne cdo ruge ku dote ju shohin.e dini se cesht me e keqja?.fakti se edhe ne var nuk keni vend ore tradhetar se atje pushoin eshtrat e trimave e atje jan ligjet tjera atje orosppiet si ju nuk kan mbroitje atje dote ju ndezin zemren e derrit qe keni atje trimat dote marin shpyertin e fliqt qe keni.
  cfar jete te fliqt qe keni mjer ju i mjeri.

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media