Kosova vendi i tretë më religjioz në Botë

bajrami-xhemaili.jpg

Kosova është vendi i tretë më religjioz në Botë së bashku me Indinë, Bregun e Fildishtë, Ganën dhe Papua New Guinea. Kjo sipas Gallup International Poll. Sipas raportit të këtij viti, vendi më religjioz në Botë është Tajlanda, ku 98% e popullsisë janë deklaruar besimtarë. Në vendin e dytë renditet Nigeria me 97%, ndërsa Kosova, India, Gana, Bregu i Fildishtë dhe Papua New Guinea ndajnë vendin e tretë me 94%, transmeton lajmi.net. Kurse vendet më pak religjioze janë: Kina, Suedia, Çekia dhe Britania e Madhe. Raportin e plotë të Gallup mund ta lexoni: http://gallup-international.bg/en/Publications/2017/373-Religion-prevails-in-the-world

Komentet

0 thoughts on “Kosova vendi i tretë më religjioz në Botë”

 1. Gjergjë Kastriot says:

  Po majmuna se ke 98/99 me myt gra e fmi be robt juve klyshve te rusisë. Kosova ka ushtri edhe me atë ushtri që e ka pluhun munet me ju bo.

 2. snap says:

  e bon me pordha po

 3. baba says:

  PDK e nuk e ka Ali Ahmetin ne kryesi, prandaj sulmi i serbeve mund edhe mos jete aq i suksesshem!

 4. adrea mpolari says:

  shqiptar bashkohuni kudo qe jeni esht pergjigje me e mir per cetniket

Top