Kosovë: Pasuritë familjare të kandidatëve për Kryeministër

0-4.png

Kandidatët zyrtarisht të nominuar për Kryeministër, Ramush Haradinaj (PDK-AAK-NISMA) dhe Avdullah Hoti (LDK-AKR), si dhe kandidati i pritshëm nga Vetëvendosje, Albin Kurti, në deklarimin e tyre të pasurisë kanë treguar sa kanë para të thata, pasuri të luajtshme e paluajtshme, si dhe sa kanë të hyra vjetore.

Derisa Haradinaj e Hoti kanë të deklaruar pasurinë e luajtshme dhe atë të paluajtshme, Kurti nuk ka deklaruar që ka të tillë.

Pasuria e luajtshme familjare e Haradinajt është më e madhja, krahasuar me dy kundër kandidatët e tij. Ai ka deklaruar 68 mijë euro vetura e motoçikletë, Avdullah Hoti 5800, ndërsa Albin Kurti nuk ka të deklaruar asgjë.

E njëjta vlen edhe për pasurinë e paluajtshme familjare, ku ajo e Haradinajt mbetet prapë më e madhja. Ai ka të deklaruar 672 mijë e 300 euro shtëpi e tokë, Avdullah Hoti 128 mijë, ndërsa Kurti përsëri nuk ka të deklaruar asgjë.

Sa i përket parave të gatshme, Albin Kurti nuk ka deklaruar asnjë cent në emrin e tij, por ka deklaruar 85 mijë euro në emër të gruas. Haradinaj ka 13 mijë euro para të gatshme ndërsa Hoti ka 19 mijë e 235 euro.

Sa u përket të hyrave vjetore, Haradinaj ka 28 mijë e 476 euro të hyra vjetore, Hoti 43 mijë e 113 euro, ndërsa Kurti 18 mijë e 824 euro.

Komentet

0 thoughts on “Kosovë: Pasuritë familjare të kandidatëve për Kryeministër”

 1. katunari says:

  ali ameti te cifhsa fetyren dhe emrin qe ke,te pshursha nderin dhe gjith cka ke.
  osderi komandant i uck-je bure qeni dhe shpiun deri.
  bdi-bashk me elektoratin qe ju perkrah jeni tradhetar dhe gjakpires te vellezerve tuaj inshallah allahu ne ket muaj te ramazanit ju mere gjithcka keni te mire e te dashur,fara ju fikte per cdoher.

 2. dardan says:

  O skan te bejn fare me Allah xh.sh.
  Larg Allahut jane keto, po une cuditem si populli vrapon e rehet ne cdo cikel zgjedhor !!! …

 3. dardan says:

  Si na doli tash kjo puna e 2001-shit.
  A doli si thone keta apo si thone ata !!!…

 4. tetova says:

  Me vjen keq qe po e them, por eshte nje fakt i gjalle se me kete udheheqesi qe kemi ne qeveri qe nja 12 vjet ,nuk meritojm ma teper se kaq. E gjith kjo qe ndodh eshte si rrezulltat i Bdi ,pasi qe ajo u deklarua vet , se punet i bajn bashk me Vmro dhe se te gjitha te bemat te Shqiptaret e mbajne vulen e Bdi. VETE E VULOSEM FATIN TONE!

 5. dardan says:

  Shume sakte “tetova”.
  Po fatim e kemi vulose vete por ne nuk duhet te flejme, nuk duhet te ja u lame fatin gjitmone ne duart e disa analfabeteve, duhet te aktivizohemi dhe gjitha keto te kqija neser te ja shpaguajm nje per nje.
  Se ja tash edhe 4-5 muaj kemi zgjedhje te reja aty eshte monenti dhe koha nje here e pergjithmone te ju tregohet se ku e kane vendin.
  Besoj se pajtoheni me mendimin tim !!!…

 6. tetova says:

  Vallahi tamam e ke!

 7. dardan says:

  Po shtrohet nje pyetje jo personalisht juve por per te gjithe ne.
  Po ne Tetovaret cka bajm, cka presim.
  Pse ata ne Shkup a nuk jane vellezer e motra tona.
  Deri kur ne Tetovaret do e shofim vetem interesin material, deri kur neve do na udheqin te huajt, deri kur neve do na udheheqin nje grusht tradhtaresh, analfabete, marionete e pushtetit antishqiptare.
  Edhe sa k9he na duhet ??? !!!…

 8. dardan says:

  “roki” pres qe te aktivizohesh ne kete diskutim sepse para disa ditesh disa pseudopatriote na etiketuan lloj lloj epitete, sikur ne nuk jemi shqiptare, e nuk jemi patriote, jemi kalifa e nuk e di cka tjeter na thane.
  Po a “keto” do I leme qe te shkruajne dicka mire per situaten qe eshte momentale !!!…

 9. tetova says:

  Koha eshte “dardan” qe i gjithe pollogu ne aksion se lajtem lesh!!?

 10. roki says:

  pershendetje dardan por edhe per komentuesit tjere,jo mua nuk me la pershtipje etiketimi i atyre personave qe prentendojn ne keto troje te bejn pune te misionarve katolik por ajo eshte tjeter teme,une me vemendje ndjeki gjerat qe na ndodhin,per dias gjera nuk ka me fjale por pa fjal e pa fryme me le fakti kur shoh e lexoj se ende ne popull ka qe fain te populli kerkoin e jo te politikanet e sistemi i dreqit,ende ka njerez qe perkrahin komandantet e cofet ende ka njerez qe kan fetyr qe te permendin njeren parti por tash me keto trazirat shihet se populli nuk ka asnje parti asnje lider politik por ka vetem bashkpuntor shkau dhe politikan karierista as bdi as pdsh e as tjere nuk kan as 1% shense te hudheheqin masen apo te jen aty ku duhet te gjithe keta luana a uck-ja alia e thaca hoxhe e popa te gjithe kan nje gje te perbashket interesin,paran dhe tradhetin.per te gjithe keta vlenqe ne histori dote jen giganta te tradhetise dhe poshtersise.
  por ne ket muaj ramazani deshta pak me pasiv te jeme ne diskutime se ka komentues qe provokojn qe njeriu edhe agjerimin te prishe.per ju te gjithe agjerim te lehte tung.

 11. Besnik says:

  Mendim i gabum.
  Duhet jodegjueshmeri qytetare.
  Nuk ka qka te merremi vesht me maqedonet.
  Maqedonet le te bejne marrevshje me vehten, me bullgaret apo ku ta di.
  Ne duhet te merremi vesh me ne.
  ÇFARE ZGJEDHJESH ???
  Zgjedhje bejne popujt e lire!
  ASNJE SDUHET AS TE VOTOJN PO AS TE MENDOJN PER ZGJEDHJE.
  Ne thjeshte duhet te shkojme rruges tone, shkijet rruges tyne.

 12. dardan says:

  Edhe une aty e kisha fjalen.
  Vijn tash zgjedhjet edhe ne ato zgjedhje le te dalin vetem funksionaret aktual me familjet e tyre ( dhe te shifet se kush jane tradhtaret e popullit) edhe ato nuk do jene ma shume se 1000 vota.
  E pastaj ta e shofin se cka ju ban pjesa tjeter e Shqiptareve qe jane mbi 800 000 !!!…

Top