Kritikohet sërish Granit Xhaka

auto_granit-xhaka-arsenal1-1-735x4001489877903.jpg

Ish trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp ka kritikuar mesfushorin Granit Xhaka pas disfatës të së shtunës ndaj West Bromit.

Skuadra e trajnerit Arsene Wenger është mposhtur me rezultat 3 me 1 në ndeshjen e xhiros së 29 në Premierë Ligë të zhvilluar si mysafirë ndaj West Bromwichut në stadiumin “The Hawthorns”.

Redknapp beson se lojtari nga Kosova, i cili është transferuar te Arsenali nga Borussia Monchengladbach për 35 milionë funta, ka dështuar për të përmbushur pritjet ndaj tij.

“Problemi më i madh është se ata kanë sjell në skuadër lojtar mesatar”, tha ai. “Ata tani kanë një grup lojtarësh mestar, ata kanë blerë lojtar mestar”

Redknapp beson gjithashtu se tani është koha e duhur që Arsene Wenger të jap dorëheqje nga pozita e tij si trajner.

Komentet

0 thoughts on “Kritikohet sërish Granit Xhaka”

 1. Mafis says:

  Ti eshte dashte prej fillimit te tregohet vendi se kah ke ardhe por mos haro se vec ka filluar drejtimi i duhur se mjafte me me renat dhe genjeshtrat qe 12 vjete .
  Cfar dobie kane pasur shiptaret prej teje se ke qene ne pozite
  Perbuzje dhe nenshtrim total
  Korupcion te funksionaret qe jane bere MILJONERA
  Shiptaret buke nuk kane ne sofer;
  Rahje e te rijve,
  Vrasje e shokeve te luftes,
  Sjelljen e CAR DUSHANIT
  Asnje projekt kombetare
  Bashkepunim me SERBINE etj.

 2. tetova says:

  Kush pajdhin e nanes ije taj bre psikopat te japesh urdhera. Ti duhet te japish llogari para miletit per te gjitha te zezat qe i ke ba pre 2001 e deri te ky manipulim i fundit

 3. roki says:

  deri sa ne komente dote shahet e ofendohet ki “vampir” dote jetoje gjat ne skenen politike,o zotri te nderuar opozita shqiptare (pdsh) nuk duhet te jete e fliqt por me programe,aksione,me mobilizimin e popullit me ngritje ne kembe (siq ne rastin e radishanit) te behen publike tradhetit dhe nje kohsisht popullit ti jepet me dije ne jemi per ju cdoher aty ne pike te ngjarjes me gjuh te edukuar me argumente e fakte.por me kryesorja eshte te edukuar,mobilizuar dhe bashke si nje grusht,opozita shqiptare ne maqedoni duhet tash te shfrytezooje rastin qe te beje reforma fundamentale dhe ta nderoje taktiken primitive vetem shaj e fliq por te ngrije zerin dhe popullin per cdo rast tradhetije,per cdo gabim te ketij tradhetari dhe komandat spiuni dhe keshtu jam me se i sigurt pdsh do fitoje cdo zgjedhej dhe dote kete perkrahje te popullit dhe subjektit nderkombetare!.

 4. tetova says:

  A nuk te duket se me te shara se alia nuk ban njeri. Sot femijes tand nuk mund ti thuajsh ske te dalesh jasht e ku me te japish direktiva per kojshin se si duhet ta rregulloj oborin e vet. Ky njeri nuk pruni asnje ligj qe do te funksionoj sipas deshires se tij. Ne ende jetojm si klandestin.

 5. Mafis says:

  Popullin e ka frigsuar ki far Ali Ahmuti dhe per fat te keq populli jone nuk lexon dhe nuk ja done te miren vetevetes.

 6. Hamom says:

  O popull aliu nuk Mund te na shpetoj po as thaci vetem rilindja demokratike me rufiun izetin , amen ju be vllazen nuk e Doni izetin se ai folen me do numra me do analiza ku i morim vesht ne ato xhoja thoj do vjedh dhe do vu jap edhe juve ka 300 Denar para zgjedhjeve ateher te votojn . Per hajr ju qoft si xhemoti ashtu hoxha ! Ti kapim Torbat dhe roft gjermania zvicra dhe te asimilohemi atje dhe fmit ton ti shesin edhe cato Pak toka qe i kemi ne maqedoni me qef APO me zor aty do vij kaurovskat fal ali ahmetit dhe fal popullit lesh , ne ma Shum nuk meritojm. Ngjituni te rdk esht shanc e fundit. Ene un kujt i thom hajvonotit

Top