Kupa, Shkëndija-Pelisteri në finale

14962544_1236968352992385_4388132395977939672_n.png

Skuadra e Shkëndijës dhe Pelisterit do të përballen në finalne e Kupës së Maqedonisë . Shkëndija edhe pse pësoi disfatë në ndeshjen e kthimit në Tetovë me 0-1, falë fitores 3-1 në sfidën e parë në Shkup, siguroi pjesëmarrjen në finalen e 17 majit. Ndryshe në minutën e 32-të , me karton të kuq, u përjashtuan nga loja Ferhan Hasani dhe Boban Grnçarov. Skuadra e Pelisteri me 1-0, në Manastir dhe me rezultat të përgjitshëm 3-2, siguroi finalen ndaj Shkëndijës më 17 maj në Shkup, pasi eliminoi skuadrën e Bregallnicës.

Komentet
Top