Ky djalosh e theu rekordin e Thierry Henryt me këtë gol – VIDEO

foto-23.jpg

Kyllian Mbappe Lottin është emri i djaloshit të talentuar nga skuadra e Monakos që i ka marrë rekordin disa vjeçar të ish sulmuesit legjendar, Thierry Henry.
Mbappe ka realizuar gol për Monacon në ndeshjen ndaj Troyes duke u bërë lojtari më i ri në histori të Monakos që ka shënuar gol.
Mbappe ka realizuar gol me 17 vjet e 90 ditë duke thyer rekordin e Henryt që kishte shënuar kur kishte 17 vjet e 123 ditë jetë.
Mbappe vlerësohet si një talent me të ardhme të madhe dhe për këtë po kërkohet me ngulm nga Liverpooli.

Komentet

Leave a Reply

Top