Lajm “bombë” nga Franca: PSG kërkon transferimin e yllit të Interit

interrr-780x439.jpg

Sipas raporteve më të fundit në mediat franceze, zyrtarët e klubit francez Paris Saint-Germain janë të gatshëm t’i ofrojnë Interit një shumë të majme për kroatin Ivan Perisic, shkruan “Korneri.net”.

Nga ana tjetër mediat italiane kanë zbuluar se Interi nuk do ta shesë lojtarin nëse nuk merr një ofertë mes 50-60 milionë eurosh.

Perisic, i cili është rritur te skuadra e Hajdukut nga Spliti, është transferuar te Interi në vitin 2015 nga Wolfsburgu.

Ai deri tani ka luajtur 60 ndeshje me Interin dhe ka shënuar 17 gola.

Komentet
Top