Lajm është i jashtëzakonshëm për tifozët e Real Madridit në prag të “El Clasico-s”

reali-681x290.jpg

Real Madridi ka marrë një lajm pozitiv në prag të përballjes me Barcelonën, transmeton Goal.

Në stërvitje është rikthyer Gareth Bale, tre ditë para “El Clasicos, transmeton Koha.net.

Bale mungoi në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Bayernit, si dhe fitoren 2 me 3 ndaj Sporting Gijonit në La Liga.

Një fitore e mundshme të dielën ndaj Barcelonës, Reali do të krijonte epërsi prej gjashtë pikëve në tabelë, me një lojë më pak të zhvilluar.

Komentet
Top