LAJM I FUNDIT: Sonte janë takuar Ahmeti dhe Zaev, ja çka kanë biseduar

ahmeti-zaev.jpg

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev sonte janë takuar në selinë e partisë së kësaj të fundit dhe kanë rënë dakord që të premten të tentohet të thiret vazhdimi i seancës së mbledhjes konstituive të parlamentit. Gjatë ditës së nesërme Zaev do të takohet me krerët e Lëvizjes BESA, transmeton portali Shqipmedia.

Në këtë takim është biseduar edhe për kryetarin e ri të parlamentit mirëpo nuk është precizuar se kush mund të jetë ai shkruan 24Vesti. Por sipas infomratave të portalit Shqipmedia Xhevat Ademi ka më shumë shansë të jetë kryetar i ri i Parlamentit se Talat Xhaferi.Shqipmedia

Komentet
Top