Loading...

Land Roveri me SUV Coupe

0-81.jpg

Land Roveri ka krijuar disa nga SUV-ët më popullor në vitet e fundit, por prodhuesi britanik ende nuk ka ofruar një model në klasën coupe-SUV. Kjo do të ndryshojë vitin e ardhshëm, kur firma britanike do të lansojë modelin e ri nën kodin L560.

Sipas Autocar, modeli përfundimtar do të ketë dizajn të ngjashëm me Ranger Rover Sport Coupe dhe do të ketë trupin prej alumini, ngjashëm si Jaguar F-PACE.

Do të jetë i gjatë 4.7 metra dhe do të pozicionohet mes modeleve Range Rover Evoque dhe Range Rover Sport. Është i mundshëm modeli hibrit me motor 3.0 SDV6. Modeli do të ketë edhe motorin elektrik F-Pace që do të debutojë vitin e ardhshëm.

Komentet

Leave a Reply

Top