Loading...

Lëngu magjik, që parandalon dhimbjen e kokës

auto_riba71459500788.jpg

Pothuajse të gjithë e dinë se sa dhemb migrena dhe sa e vështirë është. Migrena është sëmundje e shpeshtë që prek 36 milionë meshkuj, femra dhe fëmijë, vetëm në Amerikë. Njerëzit që vuajnë nga migrena e dinë se është dhimbje e fortë dhe vështirë shërohet. Së paku kështu ishte deri më tani. Burimet si “Migraine Research Foundation” dhe “Healthy Life Tricks” ju sugjerojnë që të harroni tabletat kundër dhimbjeve dhe të provoni këtë recetë, që zgjedh dhimbjet tuaja të kokës për vetëm disa minuta. Pak njerëz e dinë se kjo metodë mund t’i ndihmojë secilit që vuan nga migrena, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Metoda e shërimit: Kripa dhe lëngu i limonit

Së pari, do të duhej të zgjidhnit kripë cilësore. Sugjerohet që të përdorni kripë nga Himalajet, e cila është shumë e pasur me minerale. Ky lloj i kripës përmban 84 elemente, që është më shumë se i dobishëm. Kripa mund t’ju shpëtojë nga dhimbjet e kokës dhe migrena, sepse shton nivelin e serotoninës në gjak, forcon sistemin nervor, normalizon ekuilibrin acid dhe alkalin në trup. Merrni një gotë të lëngut të freskët të limonit dhe ia shtoni dy lugë kripë. E përzieni, e më pas e shtoni në një gotë të madhe dhe shtoni ujë. Pasi ta keni përzier mirë, e pini përnjëherë.

Komentet

Leave a Reply

Top