Liverpool refuzon ofertën e Barcelones ?

gerrard.jpg

LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 26: Retired football player Steven Gerrard is seen in the stand prior to the Premier League match between Liverpool and Sunderland at Anfield on November 26, 2016 in Liverpool, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Klubi anglez Liverpool ka refuzuar ofertën 100 milionëshe të Barcelonës për brazilianin Coutinho, shkruan Goal.

Coutinho ka qenë i përfolur tash e një kohë të gjatë për një largim të mundshëm nga Liverpool në drejtim të Barcelonës – edhe para se Neymar të largohej nga blaugranët.

Sipas mediave spanjolle transferi i brazilianit ishte afër dhe se zyrtarët e Barcelonës kanë udhëtuar për në Angli që të finalizojnë marrëveshjen, por trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka deklaruar edhe njëherë se Coutinho nuk është në shitje për kurrfarë çmimi.

Komentet
Top