Liverpooli me një tjetër ofertë për Van Dijk

jurgen-klopp-liverpool-melwood_3364013-650x358.jpg

Klubi nga Anfield nuk heq dorë nga mbrojtësi holandez.

Liverpooli nis edhe një ofertë për transferimin e Virgil Van Dijk.

Mbrojtësi holandez i Southamptonit ka qenë objektivi kryesore i trajnerit Jurgen Klopp në këtë afat kalimtar pasi ai ka pasur një sezon fantastik me Southamptonin si dhe do ta repartin e mbrojtjes së Liverpoolit.

Dëshira e Van Dijk është të transferohet te ‘The Reds’ por deri më tani, Southamptoni ka refuzuar çdo ofertë që ka ardhur në adresë të tyre.

Komentet
Top