Liverpooli përgatit 60 milionë euro për Jamesin

0-25.jpg

Colombia's James Rodriguez kicks the ball to score a penalty against the U.S. during the opening match of the Copa America Centenario at Levi's Stadium in Santa Clara, Calif., Friday, June 3, 2016. (ANSA/AP Photo/Jeff Chiu) [CopyrightNotice: Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu]

Liverpooli është gati t’ia paguajë Real Madridit shumën e kërkuar për transferimin e James Rodriguezit.

Los Blancos kërkojnë 60 milionë euro për shërbimet e mesfushorit kolumbian dhe sipas Don Balon, klubi anglez është i gatshëm ta paguajë atë shifër.

25-vjeçari nuk bën pjesë në planet e Zinedine Zidane, ashtu që dëshiron të largohet nga Santiago Bernabeu.

Shumë klube kanë shprehur interesim për Jamesin, ndërsa aktualisht ekipi i Jurgen Klopp thuhet se e udhëheq garën për të.

Manchester Unitedi e ka kërkuar kolumbianin qe një kohë, por duket se do ta humbë garën ndaj Liverpoolit.

Komentet
Top