Majlinda vazhdon ta trondit botën

auto_CGS_4300-1486827113-14868271141497532817.jpg

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) ka publikuar renditjen e re të xhudistëve, ku heroina jonë, Majlinda Kelmendi, vazhdon të mbetet e para në botë në kategorinë deri në 52 kg.Kelmendi ka tubuar 3850 pikë, aq sa kishte edhe muajin e kaluar. Distria Krasniqi, që muajin e kaluar ishte e treta, këtë herë ka rënë për dy pozita.

Ajo tani ka 2017 pikë, 100 më pak se sa që kishte muajin e kaluar. Në kategorinë deri 57 kilogram për femra, Nora Gjakova ka rënë për një pozitë, edhe pse ka mbetur në kuotën e 1964 pikëve. Në konkurrencën e meshkujve, Akil Gjakova në kategorinë deri 66 kg, ndodhet në vendin 163 me 57 pikë të tubuara. Kujtojmë që garuesit tanë në muajin e fundit nuk kanë marrë pjesë në ndonjë garë, shkruan faqja e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Komentet

0 thoughts on “Majlinda vazhdon ta trondit botën”

  1. dardan says:

    Gruevski nepermjet ketij zagarit na tregoj se shume shpejt do kete aksion policor ne keto dy xhami.
    E keshtu pastaj do ju shkojn punet me rahat qafirave te veprojn si te dojn vete !!!…

  2. fjala says:

    ky cfar deri ka nen kontroll vetem derat qe gjuan ne kohen e lire sa i perket se disa xhamij nuk i ka nenkontroll ajo tregon se ky njeri eshte budall dhe i cmendur te thuash nuk ke nen kontroll don te thote se ke deshtuar dhe nuk je i afte per ate funksion,por ki der nen amblemen e fese ben hajgare me gjithe popullin che shiti ter pasurin tone.zoti inshallah xhehnemin keti dreqi.

Top