Mancini: keto 2 ekipe po kthehen në majen e futbollit

347947-roberto-mancini-inter-milan.jpg

Trajneri i Zenitit, Roberto Mancini, pret qe dy klubet milaneze të kualifikohen për Ligën e Kampionëve.

Milani dhe Interi do të përballen këtë javë në derbin më të madh lokal në botë.

Tashmë të gjitha biletat janë shitur dhe pritet një duel shumë i zjarrtë mes dyja skuadrave.

Mancini thotë se ai pret që të dyja klubet të kthehen në majen e futbollit evropian.

“Kur unë u ktheva, pritjet e mia ishin që Interi të ndërtohet. Të shoh ku mund të shkoj”.

“Milani tash po luan me lojtarë më të mëdhenj se Interi. Shpresoj t’i shoh dyja klubet në Ligën e Kampionëve”, deklaroi Mancini.

Komentet
Loading...

0 thoughts on “Mancini: keto 2 ekipe po kthehen në majen e futbollit”

 1. dardan says:

  Aspak interesant.
  Populli eshte i lodhur prej krejtve me.
  Ku te dalish neper shoqeri, me artist, intelektual apo kafene te gjithe flasin se si Shqiptaret ne Maqedoni ngelen pa udheheqsi, pa koke se kush te i prine dhe te i mbroje !!!…

 2. dardan says:

  A e dini cka eshte me interesant ne krejte kete ngjarje ?
  Ne nje menyre Teuta Arifit ja treguan rrugen se nuk je aq e forte sa qe e paramendon vete (edhe pse i din 5 gjuhe e shume gjera tjera) i treguan gjithashtu se si Teuta Arifi ka arite te fiton ne emer te ish UCK-se.
  Nga ana tjeter “parazitete”siq e tha edhe vete Xhevat Ademi jane shume te knaqur sepse fitoi kuader i UCK-se e jo i VMRO-os.
  Ne fakte jane te gjithe ndegjuesit e VMRO-s.
  Po edhe sa do jene ?
  Dihet luftat nuk plasin ne cdo 5 apo 10 vjet.
  Ata plasin ne 30 apo 40 vjet ketu tek ne Ballkan, keshtu qe kush nuk e ka qarte kjo vlen per ata parazita dhe injorante (imbicile) se BDIdo jete edhe gjate ne pushtet si nje sherbetore e devotshme si e VMRO ashtu edhe e cdo pushteti qe do vjen.
  Por ka edhe nje gje tjeter shume interesant !
  Tash ne strukturat e sigurimit shteteror jane duke e kerku edhe nje parti tjeter te rre shqiptare te futet dalngdale ne pushtet qe pergjegjsine e BDI (si lavire) ta e ndajne se bashku argtllekun dhe sherbetorllekun ndaj pushtetin.
  Sikur ajo puna kur nje lavire i del ujti ne dhe nuk eshte terheqese e duhet te gjindet edhe nje.
  Vetem koha ka ardhur ma shume 2015 do ndodhe edhe kjo.
  Por populli ?
  Qendron populli, qendron sepse eshte i mire per keto gjera sepse edhe i ndihmon ketij procesi !!!…

 3. prekazi says:

  heu bre ca u be??.
  o nuk goditet kucka nga qeni hajt pash zotin se keta jan nje dhe deri sa papa alia e francesko japin bekimin e tyre keta jan si ato permendoret e shkupit te shtrejt,pa dobi me penges dhe qendrojn si kukulla nga betoni,te kota jan gjithe!.

Top