Manolas afer ekipit te Serie A

auto_manolas1501070593.jpg

Mesfushori i AS Romës, Kostas Manolas është afër kalimit te Juventusi, një tjetër klub i famshëm italian.

Sipas mediave italiane, “Zonja e Vjetër” tashmë ka arritur marrëveshje me lojtarin.

Manolas është i lidhur me largimin nga romakët këtë verë, dhe duket se lojtari shumë shpejtë do të bëhet pjesë e kampionëve të Italisë.

Raportohet se Juve së shpejti do të nis negociatat me Romën për Manolas, kartoni i të cilit vlerësohet 30-40 milionë euro.

Komentet
Top