Loading...

Maqedonasit rrahin policët në Tetovë

policia-700x380.jpg

Një polic dhe një roje nate janë rrahur gjatë një përleshje mes dy grupeve të rinjsh maqedonas që natën e kaluar rreth orës 2 e 30 minuta ka ndodhur në një objekt hotelierik në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë, ka informuar zëdhënësi i SPB- Tetovë, Marjan Josifovski.

Sipas të dhënave të tij, policia ka marrë informata për shkelje të rendit publik dhe qetësisë para objektit hotelierik në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë.

“Derisa janë marrë masa zyrtare në vendin e ngjarjes, një person ka filluar zënkë verbale me policin duke i ofenduar dhe kërcënuar. Pasi nga ana e policisë është paralajmëruar ai ka goditur njërin nga nëpunësit policor. Personi menjëherë është arrestuar dhe dërguar në stacion të policisë ku dhe është zbuluar identiteti i tij dhe është konstatuar se bëhet fjalë për një 16 vjeçar nga Tetova. Kundër tij do të ngritët parashtresë adekuate”, ka thënë Josifovski.

Përndryshe policia e Tetovës lokalet shqiptare nuk i lejon të punojnë pas orës 00.00 të natës ndërsa kjo nuk vlen për maqedonasit.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media