Loading...

Mbushni rezervoarin, nga mesnata shtrenjtohen derivatet e naftës

22.15-AKTUALE-cmimet-e-karburanteve-750x430.jpg

Pas një sërë uljesh të çmimeve të naftës e benzinës gjatë këtyre dy muajve që lamë pas, sot u rikthyen sërish shtrenjtimet. Enti Rregullator i Energjisë sot vendosi të rrisë me 2,5 denarë benzinën Eurosuper BS-98 dhe Eurosuper BS-95, ndërsa Eurodizeli shtrenjtohet me 3,5 denarë për litër. Eurosuper BS-98 shkon në 64 denarë, ndërsa Eurosuper BS-95 në 61 denarë, kurse 58,5 denarë.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media