Loading...

Messi, fiton ‘Topin e Artë’, Enrique, trajneri i vitit

messi-fiton-lsquo-topin-e-art-euml-rsquo-foto-video_hd.jpg

Lionel Messi është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2015.

Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij më të madh Cristiano Ronaldos dhe shokut të tij të skuadrës Nerymar.

Sulmuesi argjentinas arriti të fitojë të pothuajse të gjithë trofetë me klubin e tij Barcelonën ndërsa luajti edhe në finale të Kupës së Amerikës.

Kjo është hera e pestë që e fiton ‘Topin e Artë’, Lionel Messi.

Messi e ka fituar më herët ‘Topin e Artë’ në vitet 2009, 2010, 2011, 2012.

enrique-trajneri-i-vitit-foto-video_21452536486_hd
Trajneri më i mirë i vitit 2016 sipas FIFA-së është Luis Enrique.
Tekniku spanjoll ishte në konkurrencë me Pep Guardiolan dhe Jorge Sampaoli.

Ky çmim ishte plotësisht i merituar pasi Enrique me Barcen e tij fitojë cdo titull të mundshëm gjatë vitit të kaluar.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media