Messi ka arritur marrëveshje për kontratën e re, klauzola e tij 400 milionë euro

1493120924_messi.jpg

Barcelona flitet se e ka arritur marrëveshjen më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi e ka bindur Lionel Messin që ta bazhdojë kontratën me klubin.

Sipas asaj që shkruan Marca, sulmuesi ishte duke u menduar për rinovimin ose jo, dhe tashmë ka marr vendim.

Marrëershja e re do ta lidh Messin deri në vitin 2021 ose 2022.

Edhe paga e tij do të ketë ndryshime të mëdha, por që më shumë është e lidhur me bonuse.

Tashmë ka mbetur vetëm Messi ta nënshkruajë këtë kontratë, që në fund të saj është edhe një klauzolë lirimi për 400 milionë euro.

Komentet
Loading...
Top