Loading...

Mickovski: Populli e dha përgjigjen, kjo është Maqedoni

Zaev-Mickoski.jpg

Lideri i VMRO-së Mickovski mbajti fjalim pas mbylljes së referendumit dhe duke qenë i mbështetur nga simpatizantët e VMRO-së ai u shpreh se populli e dha përgjigjen në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kjo është Maqedoni, transmeton InfoShqip.

Ndërkohë simpatizantët e tij duartrokisnin dhe thërrisnin “Ova e Makedonija”.

Mickovski shprehet se gjatë fushatë së referendumit kemi dëgjuar gënjeshtra dhe se si përfundim Maqedonia fitoi dhe do të vazhdojë të fitojë. VMRO ka qenë dhe do mbetet gjithnjë me popullin.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media