Milan dhe Barcelona në bisedime për Delofeun

auto_gerard-deulofeu_1r4xpqbbh9iya1ph60af4edthw1491897621.jpg

Gjigantët e futbollit, Milan dhe Barcelona kanë mbajtur takim në mënyrë që t’i kuptojnë qëllimet e tyre sa i përket Gerard Deulofeus, pasi që rosonerët po synojnë transferimin e tij, ka konfirmuar menaxheri i përgjithshëm i Milanos Adriano Galliani.

Regjistrimi i Deulofeus i përket Evertonit, por një rikthim në Camp Nou është parashikuar për spanjollin, pasi që Barcelona ka një opsion të rikthimit të tij në klauzolë.

Paraqitjet e tij të mira në Milan kanë bërë që ai të kërkohet prapa në Barcelonë, por edhe që të qëndrojë në Milan.

“Unë kam folur me njerëzit përgjegjës në Barcelonë, por nuk do të ju tregoj se çfarë më kanë thënë”.

Komentet
Top