Loading...

Miliarderi anglez i vendosur për të blerë Chelsean

0_London-Business-School-donation.jpg

Zbulohet njeriu që dëshiron të blejë klubin e Chelseat. Roman Abramovich po mendon seriozisht t’i shesë klubin milardierit anglez Sir Jimm Ratcliffe i cili sëfundmi ka shfaqur interes të madh për të blerë klubin.Londinezët kanë që prej vitit 2003 që janë në pronësi të rusit, i cili i ka kthyer në një prej klubeve më të suksesshëm të Europës.Megjithatë, gjërat nuk po shkojnë mirë te Chelsea gjatë kohëve të fundit dhe pretendohet se interesi i Abramovich për klubin ka rënë. Siç raporton The Sun, për Chelsea-n është interesuar Ratcliffe, por ai po nguron të paguajë shifrën 3 miliardë euro të vendosur nga Abramovich. Ratcliffe thuhet të ketë rreth 25 miliardë euro, por nuk kërkon të shpenzojë një shumë aq të madhe për një investim me rrezik.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media