Monaco refuzon miliona euro

auto_Kylian-Mbappe-e1490214214807-780x4391490277701.jpg

Sulmuesi Kylian Mbappé nuk ka vendosur ende se çfarë do të bëjë, ndërsa Monaco e ka refuzuar tashmë ofertën e parë milionëshe për të: 80 milionë euro.

Sipas RMC, klubi “Monegasque” i tha “jo” ofertës, e cila nuk bëhet e ditur se nga ka ardhur, duke pritur sulmuesin e ri 18-vjeçar të vendosë, të bëjë atë që dëshiron në sezonin e ardhshëm. RMC tha, gjithashtu, se kampionët francezë e dinë që Real Madridi do të ofrojë së shpejti 100 milionë euro për Mbappé, autor i 25 golave në këtë sezon dhe i 9 asisteve në 42 ndeshje të luajtura. Aktualisht, “Los Blancos” janë më shumë favoritë për të nënshkruar me njërin nga shpërthimet e futbollit europian në sezonin që po mbyllet. Chelsea dhe Manchester United janë, po ashtu, dy klube të tjera të interesuara për lojtarin.

Komentet

0 thoughts on “Monaco refuzon miliona euro”

 1. dardan says:

  Shume e drejte.
  Nje popull qe vetem hesht dhe flen ai dalngadale edhe zhduket !!!…

 2. roki says:

  nje teme shum e qelluar por edhe nje shkrim vetem ne siperfaqe pa hyrun ne mbrendi te “heshtjes”.
  ne qoft se dikush ben hulumtime dhe analiza te kombit shqiptare me seriozitet dhe me sinqeritet dote dalin edhe argumentet se pse ki popull hesht.
  heshtja si fenomen teni me eshte edhe si pjes e qenies-karakterit tone ,ne si komb jemi te “shkolluar” qe te heshtim,ki shkollim eshte bere pjes pjese dhe nga shum faktor te ndryshem siq jan rethi,familja,shoqeria,sistemi shteteror,arsimor,fetar etj.
  vetem disa shembuj se si ne kolektivisht u beme te “dresuar si ato qent ne perendim”,pas komunizmit gjysma e popullit qe padesht ishin pioner,ne parti PK,duheshin te HESHTIN pamar parasysh se ishin te mire apo te fliqt!!,
  pra nje gjysem e popullit u “shkollua” te hesht,pastaj nje pjes heshti kur u formuan partit shqiptare,se nuk mundet te bejsh ze kunder NEVZAT HALITIT,pastaj nje pjes mesoi te hesht nga interest ekonomike,hesht se humb punen ose hesht se dote marish vendt pune,pastaj hesht more se kemi babin ose djalin ose te dy ne gjermani e zvicer sna mungon gje pse te ngrim zerin dhe keshtu nje pjesh heshte edhe soti,pastaj kolektivisht i tere populli u be “NEM” dhe heshti e heshten kolektivisht pas luftes pas UCK,pas komandant alie ametit e OSDERIT!.
  pse?.fituam nje luft qe nuk ke lufte por i tradhetuam trimat qe kene,i burgosem ato qe mbeten dhe i dorezuam vullnetarisht vyrtitet qe patem gjat historis siq ishin, BESA,TRIMERIA,HUMANITETI,FAMILJARIZMI,MORALI,FEN,ARSIMIN,MBURJENetj.
  kur nje popull te gjithe keto gjera vullnetarisht-me dhune nga komandantet dhe situata i dorezon eshte ne SHOK-GJENDJE,dhe kjo e ben ate qe tash ndodhe HESHTJEN KOLEKTIVE!!!!!!.
  siq thase me hulumtime dhe analiza serioze dikush neutral mund te na jap fakte se pse jemi ne ket gjendje qe jemi por une keshtu “nga dora” ne shpejtesi deshte vetem disa shembuj te shkruaj se pse heshtim ne si popull!.
  por nje gje eshte nga natyra e vertet dhe nga shkenctaret edhe e vertetuar.
  pse ndodhin shperthimet VULKANIKE??.
  …..nga shtipjet nentoksore….mbledhje e energjise qe nuk kanalizohet…..BOOOOOM.
  pra edhe kjo heshtje dote kete vulkanin,shperthimin e saj pyetja eshte me cilin cmim dhe per ke?.tung e pershendetje tash dote HESHTI edhe une!.

Top