Moti i nxehtë do të vazhdojë edhe sot në Maqedoni dhe Kosovë

temp.jpg

Edhe sot moti në Maqedni do të jetë shumë i nxehtë dhe me temperatura të larta.

Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej 14 deri 22 gradë gelsius kurse ajo e ditës prej 24 deri në 41 gradë celsius.

Edhe në Shkup do të kemi prani të diellit të fuqishëm dhe të ngrohtë kuse temperaturat do të sillen prej 25 deri në 39 gradë Celsius.

në Kosovë gjithashtu do të mbajë mot me diell. Sipas IHMK-së temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 16-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 4m/s.

Nga dita nesërme do të ketë ulje të temperaturave maksimale për 5-6 gradë.

Komentet
Top