Loading...

Moti sot me diell dhe me vranësira mesatare

0206.jpg

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Nga fundi i ditës në pjesët lindore dhe juglindore do të ketë rritje të vranësirave dhe kushte për shi. Do të fryejë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor dhe lindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus dy deri katër gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 10 deri në 16 gradë Celsius. Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare me erë verilindore të dobët deri në mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të bie deri një gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 15 gradë Celsius.

Komentet

Leave a Reply

Top