Muhamed Zekiri largohet nga Alsat-m

11252549_10154010706494466_1425985605770944300_n.jpg

Në një postim të vendosur para 1 ore në profilin e tij në Facebook, kryeredaktori i Alsat-m Muhamed Zekiri papritmas ka njoftuar se largohet nga ky televizion, motivet nuk bëhen të njohura, ja postimi i tij i plotë:

Cdo ndarje eshte e dhimbeshme, posacerishte kur ndahesh nga dicka qe e ke pas ne zemer e qe e ke rrite dhe ndertu. Por cdo fillim ka edhe mbarim. Keshtu e ka jeta. 10 vjete bejn nje dekad, isha ketu kur lindi dhe kontribova sado pak qe te rritet dhe te jete ajo qe eshte sot TV ALSAT-M.
Kuptohet nuk e bera vete, ishit JU kolege dhe staf I TV ALSAT-M qe me dhate perkrahjen Tuaj qe t’ia dalim dhe ALSAT-M te jete shembull per te gjithe ketu dhe me gjere. Kisha nderin te punoje ne nje project kaq te madhe, bashke me JU njerez te mrekullueshem, qe ishit dhe do te vazhdoni te jeni pjese e TV ASLAT-M, duke filluar nga punonjesit e sigurimit, mirembajtesit e higjienes, stafit teknik, administrates, gazetareve, redaktoreve: Isuf e Ivan, Admir e Vasko, Shkelzen e Srecko ,Arta e Goran, Maksi, Fatin e Mirce, stafit menaxhues Lirimin , posacerisht drejtoreshen Bisera dhe kuptohet, pronarin z.Ferik Velija.

Uroj te vazhdoni rruges se suksesit , personalishte secilit nga Ju ju deshiroj fillimishte shendet , suksese dhe pastaj gjithcka tjeter qe do ti kishit deshiruar vetes.
Une vazhdoje te mbetem ai qe jam,para se gjithash njeri e pastaj, ai te cilin e njihni, Muhamed Zeqiri gazetar !!!
P.S Njeri nga koleget mu drejtua: “Ndjehem sikur te kem humbur vellan”. I thash: “ Une sikur te kem humbur familjen”… JU DUA NJEREZ TE MIRE!!!!

Muhamed Zekiri le Alsatin

Komentet
Loading...

Leave a Reply

Top