Loading...

Ndeshja me Francën, ja notat për Kombëtaren Shqiptare

kombetarja-ok.jpg

Shqipëria nuk ka arritur të nxjerrë një pikë të artë në ballafaqim me Francën në Euro 2016, duke pësuar 2 me 0 në minutat e fundit të lojës.

Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet realizuan golat për të kualifikuar tutje Francën nga Grupi A, duke lënë Shqipërinë akoma pa pikë.

Pas takimit, “DailyMail” ka dhënë analizën e vet duke dhënë edhe notat për paraqitjen e futbollistëve shqiptarë.

Kjo është lista e kuqezinjve dhe notat e tyre:

Berisha 6; Hysaj 7, Ajeti 7 (Veseli 85), Mavraj 6.5, Agolli 6; Lila 7 (Roshi 71, 6.5), Abrashi 6.5, Kukeli 6.5 (Xhaka 74, 6), Memushaj 6.5, Lenjani 7; Sadiku 6.5.

Komentet

Leave a Reply

Top